Pääkaupunkiseutu

Tervetuloa meille!

Palvelemme sinua osoitteessa Ilmalantori 1, 00240 Helsinki.

Etsitkö tiettyä henkilöä tai koskeeko asiasi muuta? Katso pääkaupunkiseudun ammattilaisemme alta tai soita puhelinvaihteeseemme puh. 010 561 3000 (vaihde) tai laita sähköpostia etunimi.sukunimi@hartela.fi.

010 yritysnumeron soittohinnasto:
matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min,
lankapuhelimesta 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min (alv 24%)


Hartela Etelä-Suomi Oy:n laskutustiedot löydät täältä ja Hartela-yhtiöt Oy:n täältä.

 

Asuntomyynti

Ilmalantori 1
00240 HELSINKI

Puh. 0800 93 200 (maksuton)
asuntomyynti.helsinki@hartela.fi

Asuntomyyjämme löydät täältä.

 

Toimitilamyynti

Ilmalantori 1
00240 HELSINKI

Puh. 050 569 0466
toimitilat@hartela.fi

Toimitilamyyjämme löydät täältä.

 

Rakentamispalvelut

Janne Alakomi

tuotantojohtaja

050 538 9452

janne.alakomi@hartela.fi

 

Maanhankinta

Johanna Palosaari
hankekehitysjohtaja

040 519 5860

johanna.palosaari@hartela.fi

Emma Sallinen

hankekehityspäällikkö

050 414 4187

emma.sallinen@hartela.fi

Asuntomyynti

Liisa Kuokkanen

Liisa Kuokkanen

sisustuskoordinaattori, tiimivastaava

040 628 8973

liisa.kuokkanen@hartela.fi

Mari Karvinen

Mari Karvinen

sisustuskoordinaattori

050 570 7230

mari.karvinen@hartela.fi

Mari Lämsä

Mari Lämsä

sisustuskoordinaattori

044 430 6740

mari.lamsa@hartela.fi

Heli Niemi

Heli Niemi

sisustuskoordinaattori

050 544 8572

heli.niemi@hartela.fi

Toimitilamyynti ja vuokraus 

 

Tuomas Sundell

Tuomas Sundell

Marjo Rosendahl

Marjo Rosendahl

kauppakeskuspäällikkö, Ristikko

040 555 7755

marjo.rosendahl@realidea.fi

Hartela Etelä-Suomi
Johto ja talous

Matti Aho

Matti Aho

Lauri Väätäinen

Lauri Väätäinen

Hankekehitys, asunnot

Johanna Palosaari

Johanna Palosaari

Emma Grönlund

Emma Grönlund

hankekehityspäällikkö

050 414 4187

emma.gronlund@hartela.fi

Matti Suonio

Matti Suonio

hankekehityspäällikkö

050 347 0778

matti.suonio@hartela.fi

Pia Alitalo

Pia Alitalo

projektipäällikkö

040 707 9401

pia.alitalo@hartela.fi

Sami Järvinen

Sami Järvinen

projektipäällikkö

050 408 6565

sami.jarvinen@hartela.fi

Topias Kaisto

Topias Kaisto

projektipäällikkö

050 348 4526

topias.kaisto@hartela.fi

Minna Hirvikorpi

Minna Hirvikorpi

Mikael Lehtinen

Mikael Lehtinen

Hankehitys, toimitilat

Ilmari Hämäläinen

Ilmari Hämäläinen

Miska Sipiläinen

Miska Sipiläinen

rakennuttajapäällikkö

046 922 3880

miska.sipilainen@hartela.fi

Oskari Saarinen

Oskari Saarinen

Laskenta

Antti Makkonen

Antti Makkonen

Timo Heikkinen

Timo Heikkinen

Miko Ahvonen

Miko Ahvonen

Hankinta

Markku Toppari

Markku Toppari

Kaisa Salmi

Kaisa Salmi

hankintainsinööri

040 823 9490

kaisa.salmi@hartela.fi

Juha Ahola

Juha Ahola

projekti-insinööri

050 367 4015

juha.ahola@hartela.fi

Emma Isohaaro

Emma Isohaaro

Hartela Logo

Kaisa Kuusniemi

Sirkka-Liisa Alakylmänen

Sirkka-Liisa Alakylmänen

Hartela Logo

Jani Sandholm

Tuotanto

Janne Alakomi

Janne Alakomi

Harri Rinne

Harri Rinne

tuotantopäällikkö

050 372 3623

harri.rinne@hartela.fi

Tuomo Sopanen

Tuomo Sopanen

Aleksi Valli

Aleksi Valli

Timo Torniainen

Timo Torniainen

Päivi Ketonen

Päivi Ketonen

Satu Kuusiola

Satu Kuusiola

Susanna Kumpulainen

Susanna Kumpulainen

Hartela Logo

Hanne-Emilia Lempinen

Harri Sipilä

Harri Sipilä

talotekniikka-asiantuntija

040 727 5489

harri.sipila@hartela.fi

Takuu- ja vuosikorjaus

Matti Joulamo

Matti Joulamo

vastuukorjauspäällikkö

040 541 3502

matti.joulamo@hartela.fi

Markku Utriainen

Markku Utriainen

apulaisjohtaja, takuutyöt

0500 216 096

markku.utriainen@hartela.fi

Hartela Logo

Jesse Hirvonen

vuosikorjaustyönjohtaja

040 610 9744

jesse.hirvonen@hartela.fi

Jukka Tynkkynen

Jukka Tynkkynen

vuosikorjaustyönjohtaja

050 444 0138

jukka.tynkkynen@hartela.fi

Hartela Logo

Mikko Sandgren

vuosikorjaustyönjohtaja

050 385 0644

mikko.sandgren@hartela.fi

Niko Sassi

Niko Sassi

vastuukorjaustyönjohtaja

040 620 5286

niko.sassi@hartela.fi

Jussi Virtanen

Jussi Virtanen

vastuukorjaus, vastaava mestari

040 487 8527

jussi.virtanen@hartela.fi

Hartela konserni

Johto

Juha Korkiamäki

Juha Korkiamäki

Antti Mölsä

Antti Mölsä

Hanne Miettinen

Hanne Miettinen

Timo Suonsyrjä

Timo Suonsyrjä

talous- ja hallintojohtaja

050 375 2676

timo.suonsyrja@hartela.fi

Kalle Saarela

Kalle Saarela

Samppa Mäki-Patola

Samppa Mäki-Patola

Sanna Hiukkamäki

Sanna Hiukkamäki

kehitys- ja tietohallintojohtaja

050 339 1081

sanna.hiukkamaki@hartela.fi

Elisa Tuomisto

Elisa Tuomisto

asiakkuusjohtaja (B to B)

050 338 7793

elisa.tuomisto@hartela.fi

Hankinta

Hartela Logo

Marko Cavén

hankintapäällikkö

040 580 3324

marko.caven@hartela.fi

Hartela Logo

Henri Leimu

talotekniikka-asiantuntija

0400 681 872

henri.leimu@hartela.fi

Juuso Mäki

Juuso Mäki

hankintapäällikkö (talotekniikka)

050 413 7705

juuso.maki@hartela.fi

Sami Ala-Pieti

Sami Ala-Pieti

hankintapäällikkö (betonielementit)

050 300 4409

sami.ala-pieti@hartela.fi

Hartela Logo

Ville Ankelo

talotekniikka-asiantuntija

0400 595 454

ville.ankelo@hartela.fi

Hartela Logo

Juha Liikanen

talotekniikka-asiantuntija

040 300 5118

juha.liikanen@hartela.fi

Talous

Katri Sotavalta

Katri Sotavalta

Essi Berg

Essi Berg

business controller

040 671 1787

essi.berg@hartela.fi

Ritva Ryynänen

Ritva Ryynänen

Leena Joki

Leena Joki

palvelukeskuspäällikkö

050 339 1355

leena.joki@hartela.fi

Tella Parvila

Tella Parvila

Jaana Lappi

Jaana Lappi

kirjanpitäjä / ostoreskontranhoitaja

050 412 2406

jaana.lappi@hartela.fi

Christel Kyllönen

Christel Kyllönen

Leena Lehto

Leena Lehto

Sari Vartiainen

Sari Vartiainen

myyntireskontranhoitaja, ICT-assistentti

050 593 0401

sari.vartiainen@hartela.fi

Hartela Logo

Tiina Huhta

ostoreskontranhoitaja

040 682 6313

tiina.huhta@hartela.fi

Hartela Logo

Emilla Salonen

ostoreskontranhoitaja (vanhempainvapaalla)

050 501 3360

emilla.salonen@hartela.fi

Hartela Logo

Maria Sotavalta

ostoreskontranhoitaja (äitiyslomalla)

044 430 6700

maria.sotavalta@hartela.fi

Hartela Logo

Pia Mäkitaipale

Hartela Logo

Paulina Metsämäki

Hartela Logo

Henrik Suonsyrjä

Hartela Logo

Aatos Mölsä

ostoreskontranhoitaja

044 430 6744

aatos.molsa@hartela.fi

HR

Sirpa Ek

Sirpa Ek

työturvallisuuspäällikkö

0400 455 971

sirpa.ek@hartela.fi

Sanna Vilhonen

Sanna Vilhonen

henkilöstöpäällikkö

050 337 2172

sanna.vilhonen@hartela.fi

Kati Kukila

Kati Kukila

palkka-asiantuntija

050 345 4025

kati.kukila@hartela.fi

Sanna Mikkola

Sanna Mikkola

Iina Mäkinen

Iina Mäkinen

Kirsi Viitanen

Kirsi Viitanen

henkilöstöasiantuntija

040 622 7720

kirsi.viitanen@hartela.fi

Hartela Logo

Heljä Kuortti

työkykykoordinaattori

050 428 2079

helja.kuortti@hartela.fi

Lakiasiat

Lotta Holttinen

Lotta Holttinen

Hanneli Alho-Ignatius

Hanneli Alho-Ignatius

Pia Myllymäki

Pia Myllymäki

rakennuttaja-asiamies

0400 801 077

pia.myllymaki@hartela.fi

Kalle Leskinen

Kalle Leskinen

Tietohallinto ja kehitys

Hans Pasila

Hans Pasila

kehityspäällikkö

044 350 0577

hans.pasila@hartela.fi

Ari Koskinen

Ari Koskinen

ICT infrapalvelupäällikkö

040 847 0940

ari.koskinen@hartela.fi

Henry Davidsson

Henry Davidsson

ICT sovelluspäällikkö

040 750 6609

henry.davidsson@hartela.fi

Riitta Heliö

Riitta Heliö

ympäristöpäällikkö

040 832 9754

riitta.helio@hartela.fi

Heini Koiranen

Heini Koiranen

ympäristöasiantuntija (äitiyslomalla)

050 304 7050

heini.koiranen@hartela.fi

Markkinointi ja viestintä

Mia Kolari

Mia Kolari

Tiia Krook

Tiia Krook

viestintäpäällikkö

0408255860

tiia.krook@hartela.fi

Elina Tompuri

Elina Tompuri

viestintäpäällikkö

050 331 6608

elina.tompuri@hartela.fi

Kati Kuoksa

Kati Kuoksa

viestintäpäällikkö (opintovapaalla)

050 438 3235

kati.kuoksa@hartela.fi

Kristiina Pajunen

Kristiina Pajunen

Nora Soikkeli

Nora Soikkeli

markkinointipäällikkö

050 411 5914

nora.soikkeli@hartela.fi

Merita Eriksson

Merita Eriksson

johdon assistentti / tuotanto-AD (lomalla)

046 923 6727

merita.eriksson@hartela.fi

Elina Särösalo

Elina Särösalo

Laskutustiedot Hartela Etelä-Suomi Oy:

VERKKOLASKUT:
Y-tunnus: 0196430-3
Operaattori: PAGERO
Välittäjän tunnus: 003723609900
Verkkolaskuosoite: 003701964303

Emme vastaanota enää paperilaskuja tai PDF-laskuja sähköpostitse.

Mikäli teillä ei ole olemassa olevaa ratkaisua verkkolaskujen lähettämiseen, voitte lähettää laskun maksuttoman Pagero Free Web Portaalin kautta.

Laskutustiedot Hartela-yhtiöt Oy:

VERKKOLASKUT:
Y-tunnus: 2346079-8
Operaattori: PAGERO
Välittäjän tunnus: 003723609900
Verkkolaskuosoite: 003723460798

Emme vastaanota enää paperilaskuja tai PDF-laskuja sähköpostitse.

Mikäli teillä ei ole olemassa olevaa ratkaisua verkkolaskujen lähettämiseen, voitte lähettää laskun maksuttoman Pagero Free Web Portaalin kautta.

Toimipisteemme sijainti kartalla

 

Sivuilla esitetyt visualisointikuvat ovat luonnoskuvia kohteista, eivät kuvauksia yksityiskohdista tai väreistä.

Visualiointikuvissa voi esiintyä myös lisähintaisina muutostöinä tilattavia materiaaleja.